Coreflon, mimo że jest nicią miękką i delikatną, ze stałą siłą podtrzymuje tkanki w trakcie całego procesu gojenia.
HOME

Od 2007 roku firma Implacore dostarcza innowacyjne produkty i rozwiązania dla implantologii. Współpracuje również z wieloma partnerami biznesowymi, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Pomysł najnowszego produktu firmy - nici PTFE, zrodził się w odpowiedzi na wciąż rosnące zainteresowanie tematyką minimalnie inwazyjnej implantologii, powszechnie akceptowanej przez pacjentów. Coreflon skierowany jest do specjalistów z zakresu chirurgii stomatologicznej i plastycznej, laryngologii oraz ginekologii.


CO MÓWIĄ NASI KLIENCI

Nici chirurgicznych PTFE Coreflon używam do szycia po zabiegach implantacji oraz augmentacji od ponad roku. Produkt godny polecenia na każdym etapie zabiegu i leczenia. Nici nie zwijają się i nie plączą w trakcie szycia, są elastyczne i nie powodują naprężeń tkanki po zabiegu. Pacjenci odczuwają większy komfort po zabiegu w porównaniu do zastosowania klasycznych monofilamentów. Coreflon nie podrażnia ostrą końcówką, nie daje odczynów zapalnych, śluzówka szybko się goi, nie pozostawia blizn.

Dr n med. Ziemowit Franaszek
Polska
www.franaszek.com

Od ponad roku używam nici PTFE Coreflon w minimalnie inwazyjnej augmentacji kości – w koncepcji "otwartego gojenia". Uważam, że nadszedł czas aby podzielić się moimi spostrzeżeniami. W założeniu koncepcja ta opierała się wyłącznie na nici PTFE, lecz by osiągnąć pożądane efekty, potrzebowaliśmy czegoś więcej niż nici chirurgicznej PTFE, potrzebowaliśmy nici takiej jak Coreflon. Po roku dokumentowania przypadków mogę śmiało stwierdzić, że jest to nić, z którą zabieg nie może się nie udać. Innowacyjna, mocna, z luksusową igłą (czarna w szczególności), niezawodnym połączeniem i wszechstronna w użytku.

dr med. Alecsandru Ionescu
Bukareszt, Rumunia
www.drionescu.ro

Parametry i struktura nici PTFE oraz doskonała jakość igły sprawiają, że Coreflon to doskonały materiał szewny dla zespalania ran w obrębie skóry i błony śluzowej. Coreflon stosuję z dużym powodzeniem w zabiegach implantologicznych, augmentacyjnych i periodontologicznych. Zaobserwowałem zdecydowanie mniej pozabiegowych powikłań zapalnych oraz lepsze i szybsze gojenie się ran. Coreflon bardzo dobrze podtrzymuje tkanki, nie rozwiązuje się, zwiększa komfort pacjenta a także ogranicza do minimum nieprzyjemne doznania związane z usuwaniem szwów.

dr n. med. Jarosław Pospiech
Polska
www.implantpoint.com

Użyłem nici Coreflon już kilka razy i jestem bardzo zadowolony z efektów. Jest łatwa w użyciu, jeśli się wie, jak z nią postępować. Nić PTFE sama w sobie jest dość wymagająca, jednak w sprawnych rękach produkt ten jest bardzo dobry i wszechstronny w porównaniu do innych wiodących marek na rynku. Jest wystarczająco długa by pracować na większych obszarach implantacji, gdzie często konieczne było wykorzystanie dwóch nici. W przypadku Coreflonu - wystarcza jedna. Igła 3/8 spełnia moje potrzeby lepiej niż 1/2, ale to są moje osobiste preferencje.

dr n. med. Oliver Scheiter
Niemcy/Hiszpania
http://www.marident.eu

Coreflon jest wspaniałym, nowym materiałem szewnym produkowanym przez firmę Implacore z użyciem włókna PTFE. Najczęstsze problemy, z którymi mieli do czynienia dotychczasowi producenci, to jakość nici PTFE, jakość igieł oraz połączenie nić-igła. Poziom jakości produktów firmy W. L. Gore & Associates, Inc. przez długi czas był nieosiągalny dla innych producentów nici chirurgicznych PTFE. Jestem zachwycony znakomitymi właściwościami Coreflon, szczególnie zdolnością nici rozciągania się oraz jej powrotu do kształtu pierwotnego. Nowy model igły, wysoka jakość komponentów oraz odpowiednie połączenie nić-igła z pewnością przyczynią się do szybkiego sukcesu tego produktu.

Dr. med. dent. Mario Kirste
Niemcy